PARTNERZY

Wprost ze strony internetowej NCK wyczytamy:
Kampania społeczno-edukacyjna „Ojczysty – dodaj do ulubionych” ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków; ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Radiowa Trójka patronuje naszym “Zadziwiającym losom wyrazów”.  W audycji samego Jerzego Sosnowskiego możemy usłyszeć m.in. wywiad z Autorką tego zbioru wartościowych felietonów – Łucją Brzozowską.

Marta – szczęśliwa mama Gabi i Gałganka, jest też szczęśliwą pochłaniaczką i recenzentką książek. Swoją dobrą radą i wiedzą pomogła nam ukierunkować niektóre działania na rzecz Zadziwiających losów wyrazów jak i Powieści (anty)feministycznej z mięsem w tle.

Nasze pierwsze kroki w projekcie Zadziwiające losy wyrazów, wspierała niezwykle błyskotliwa i znana książkowa blogerka Agnieszka Kalus.