Wprost ze strony internetowej NCK wyczytamy:
Kampania społeczno-edukacyjna „Ojczysty – dodaj do ulubionych” ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków; ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Radiowa Trójka patronuje naszym „Zadziwiającym losom wyrazów”.  W audycji samego Jerzego Sosnowskiego możemy usłyszeć m.in. wywiad z Autorką tego zbioru wartościowych felietonów – Łucją Brzozowską.

Radio Gdańsk patronuje drugiemu wydaniu naszego cenionego zbioru felietonów na temat języka polskiego autorstwa Łucji Brzozowskiej.
„(…) w Polsce  Łucja Brzozowska nadal potrzebuje naszego wsparcia i dalszego odkrywania jej zasług oraz bogatej wiedzy przed nowymi czytelnikami i miłośnikami mowy ojczystej.” – możemy wyczytać na stronie rozgłośni.

Wilno

Magazyn Wileński jest patronem medialnym II., rozszerzonego i limitowanego wydania „Zadziwiwjących losów wyrazów” – autorstwa Łucji Brzozowskiej. Bowiem to na jego łamach powstały te niezwykle eleganckie, humorystyczne i zwiewne felietony o naszym języku ojczystym.

Radiowa Czwórka patronuje Porwaniu na Planecie Z.

Na stronie rozgłośni możemy wyczytać:
A jakie są postaci wykreowane przez Natalię Gawrońską-Kuntić? Czy dotykają ich kompleksy i traumy? Czemu powieść nazywana jest książką dla osób pełnoletnich? Jaki efekt chciała uzyskać autorka? Co ta książka ma wspólnego z muzyką? I o czym będą mówiły dwa kolejne tomy zaplanowanej trylogii? O tym m.in. w rozmowie w „Stacji Kultura”.

Marta – szczęśliwa mama Gabi i Gałganka, jest też szczęśliwą pochłaniaczką i recenzentką książek. Swoją dobrą radą i wiedzą pomogła nam ukierunkować niektóre działania na rzecz Zadziwiających losów wyrazów jak i Powieści (anty)feministycznej z mięsem w tle.

Nasze pierwsze kroki w projekcie Zadziwiające losy wyrazów, wspierała niezwykle błyskotliwa i znana książkowa blogerka Agnieszka Kalus.

Radio Wrocław jest patronem medialnym Porwania na planecie Z.

Dzika Banda jest patronem medialnym Porwania na planecie Z.