Project Description

„Podaruj Książkę Bibliotece” to projekt – do niedawna czekający na półce z pomysłami – poświęcony wydanemu przez nas zbiorowi felietonów Łucji Brzozowskiej pod tytułem „Zadziwiające losy wyrazów”. 
„Podaruj Książkę” to rzecz prosta. Niby zwykła akcja, którą poczytne.pl uaktywni za pomocą portalu Wspieram.to. Naszym celem jest nie tylko promocja książki. Tutaj wspaniałymi 'efektami ubocznymi’ będzie promocja czytelnictwa i szacunku do naszego języka ojczystego, który tak ukochała – nagrodzona we wrześniu 2017 roku Złotym Laurem Akademii Mistrzów Mowy Polskiej – Autorka felietonów.

Wiele bibliotek potrzebuje zasilenia ich półek kolejnymi pozycjami, sama zaś Łucja Brzozowska i jej ciepłe, dowcipne, cięte i świetnie dobrane słowa zasługują na to, by dotrzeć do jak największego grona czytelników.

Oprzemy się na tak zwanej platformie crowdfundingowej (mamy na to jakieś przyjazne polskie słówko?), a ja po wakacjach z przyjemnością zaktualizuję ten skromny jak na razie i skąpy w szczegóły wpis oraz wzbogacę nasz blog o kilka dających iskrę do Waszego działania słów. 🙂
Tymczasem, w te letnie dni, wystawiam twarz na deszcz i do słońca, i wsłuchuję się w słowa każdego, kto ma mi coś do powiedzenia. Nigdy nie wiem skąd przyjdzie inspiracja, ani kto i jakim słowem zasieje we mnie nowe rozwiązania dla nowych projektów.

Agnieszka Zalewska

PARTNERZY